Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Kaip jums patinka

Sirenų klubas

Režisierė – Uršulė Bartoševičiūtė

Pjesės autorius – William Shakespeare

Adaptacijos, video projekcijų ir scenografijos idėjos autorė Uršulė Bartoševičiūtė

Kompozitorė Marija Paškevičiūtė

VAIDINA Arvydas Dapšys

Indrė Patkauskaitė

Milda Noreikaitė

Agnė Šataitė

Karolis Kasperavičius

Edmundas Mikulskis

Artimiausios datos:
  • 2021 m. spalio 5 d.

Trukmė: 1 val.

Premjeros data: 2021 m. birželio 17 d.

Aprašymas:

„Pasaulis visas – tai scena, / Joj aktoriai ir moterys, ir vyrai; / Jų įėjimai čia ir išėjimai, / Ir daugel vaidmenų atlieka vienas / Šioj pjesėj septynių veiksmų.“ Mažai kas žino, kad šios daug kartų girdėtos Shakespeare‘o eilutės priklauso melancholiškajam keliautojui Žakui – vienam iš komedijos „Kaip jums patinka“ personažų. Situacijų komedija apie miške nuo kilmingų giminaičių persekiojimo besislapstančią Rozalindą XVI ir XVII a. sandūroje pasiūlė visiškai naują meilės koncepciją: tuo metu literatūros formuotam požiūriui į meilę kaip į kančių šaltinį Shakespeare‘as priešpriešina meilės, kaip didžiausio malonumo, sampratą.

Vilniaus Mažojo teatro festivalio „DramaFest“ metu gimęs spektaklio eskizas dovanoja išskirtinę patirtį: neįprastoje vietoje – teatro rūsyje – vos keliems žiūrovams visiškai naujai atsiskleis klasikinė Williamo Shakespeare‘o komedija „Kaip jums patinka“. Kartu su charizmatiškų aktorių komanda jauna režisierė Uršulė Bartoševičiūtė, viena ryškiausių feministinės krypties atstovių Lietuvos teatre, pristatydama „Kaip jums patinka“ ištrauką, tyrinėja meilės, kūniškumo ir seksualumo temas, kurios rūpėjo ir Renesanso epochos kūrėjui.

„Kai mūsų, tūkstantmečio vaikų, karta yra kaltinama visa ko seksualizavimu ir bandymu tapatybės klausimus nagrinėti tik per seksualumo prizmę, man atrodo, jog geriausias atsakymas tokiam kaltinimui – taip atrodo todėl, kad pasaulis prarado visą kartą apie tai anksčiau galėjusių kalbėti žmonių. Man nesuprantama, kai galvojama, kad žmonių dvasinės problemos yra didesnės už iššūkius susijusius su žmogaus identitetu. Bet, juk dvasinės problemos ir kyla žmoguje, kuris turi vienokį ar kitokį identitetą. Žmogus nuolat permąsto save ir savo vietą visuomenėje – jei tai nėra ontologinė būties problema, tada aš nežinau, kokios yra tos problemos, – sako režisierė.

Šis renginys – Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ klubo programos dalis

Papildoma informacija:

DĖMESIO! Spektaklio eskizą vienu metu gali stebėti tik 11 žiūrovų, vaidinimas vyksta aplink juos. Veiksmas vyksta teatro rūsyje, vaidinimo metu aktoriai rūko ir skamba garsi muzika.

Dėmesio!!! Renginyje dalyvauti gali tik turintys Galimybių pasą. Spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .