Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Marija Stiuart

Trijų dalių drama

Režisierius – Artūras Areima

Pjesės autorius – Friedrich Schiller

Scenografas Artūras Areima

Kostiumų dailininkė Monika Gurskytė

Choreografas Mantas Stabačinskas

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas

ELŽBIETA Elžbieta Latėnaitė

MARIJA STIUART Indrė Patkauskaitė

ANA KENEDI Ilona Kvietkutė / Agnė Šataitė

ROBERTAS DADLIS Tomas Rinkūnas

DŽORDŽAS TOLBOTAS Edmundas Mikulskis

VILHELMAS SESILIS Tomas Stirna

EMJAS POLETAS Vytautas Rumšas

VILJAMAS DEVISONAS Tomas Kliukas

MORTIMERAS Daumantas Ciunis

GRAFAS OBEPINAS Almantas Šinkūnas

GRAFAS BELJEVRAS Mindaugas Capas

Trukmė: 3 val. 20 min.

Premjeros data: 2016 m. balandžio 26 d.

Aprašymas:

Režisierius Artūras Areima, Rimo Tumino mokinys-maištininkas, į mokytojo teatrą sugrįžo su klasikos pastatymu – XVIII a. antrosios pusės vokiečių dramaturgo Friedricho Schillerio „Marija Stiuart“. „Kartas nuo karto bežaidžiant maištavimo žaidimus pasiilgstu tikro žmogaus. Man regis, šiandienos ambicijų pasaulyje prarandame žmogiškumą, norisi vėl pažvelgti į idealų žmogų, jo paieškoti,“ – prieš premjerą prisipažino A. Areima.

Tačiau šios idealaus žmogaus paieškos anaiptol nėra lengvos. Apie garsųjį savo kūrinį didysis vokiečių literatūros ir teatro reformatorius sakė: „Mano Marija Stiuart nesukels švelnių jausmų. Jos dalia – pačiai jausti ir kitiems uždegti liepsningą aistrą.“ Aistros liepsnoja ir Mažojo teatro spektaklyje. Marijos Stiuart (aktorė Indrė Patkauskaitė) pasmerkimu mirčiai prasidėjęs spektaklis virsta tikra aistrų arena: karalienė Elžbieta (aktorė Elžbieta Latėnaitė) blaškosi tarp savo geidulių ir aštraus proto, o visas dvaro gyvenimas sūkuriuoja intrigų verpetuose. Scenos kūrinio pabaigoje Marijai Stiuart įvykdoma mirties bausmė, o Elžbieta karštligiškai bando nusimesti atsakomybę už šį kruviną nusikaltimą.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .