Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Marti

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė

Pjesės autorė – Žemaitė

Dramaturgė Paulina Pukytė

Scenografas Vytautas Narbutas

Kompozitorius Faustas Latėnas

Kostiumų dailininkė Vilma Galeckaitė-Dabkienė

Šviesų dailininkas Vaclovas Grinius

Artimiausios datos:
  • 2018 m. spalio 19 d.
  • 2018 m. spalio 20 d.
  • 2018 m. lapkričio 10 d.
  • 2018 m. gruodžio 8 d.
  • 2018 m. gruodžio 28 d.

Premjeros data: 2018 m. spalio 19 d.

Aprašymas:

Skirtingų kartų Vilniaus mažojo teatro aktorių komanda kartu su režisiere Gabriele Tuminaite ir rašytoja Paulina Pukyte pristato kiekvienam nuo mokyklos suolo žinomo kūrinio – Žemaitės „Marčios“ – sceninę versiją. Spektaklio kūrėjai pateikia naują žvilgsnį į stereotipinėmis interpretacijomis apaugusį kūrinį ir jo personažus – Katrę, jos tėvą, Vingių Joną ir kitus. Ar tikrai šiuolaikinis moterų emancipaciją ir lygias galimybes šlovinantis pasaulis stipriai pasikeitė nuo Žemaitės aprašytojo? Spektaklyje atsispindės kūrėjų bandymai suprasti XIX a. vedybų, šeimos, meilės ir laimės sampratas ir palyginti jas su šiuolaikinėmis.

„Nesinorėjo iliustruoti Žemaitės kūrinyje minimo purvo, rūsčios buities. Juolab kad pati autorė nerašė realistiškai, veikiau rinkosi hiperbolizaciją. Apsakyme metaforiškai kalbama apie tai, kas vyksta žmonių galvose. Problemos slypi žmogaus nuostatose, radikalume, nenorėjime suprasti kito, pokyčių baimėje. Tai ir yra toji baisi buitis, kuri slegia veikėjus.“

Gabrielė Tuminaitė

Papildoma informacija:

Vaidina:
Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Indrė Patkauskaitė, Tomas Kliukas, Agnė Kiškytė, Tomas Stirna, Daumantas Ciunis, Rasa Jakučionytė, Vilija Ramanauskaitė, Jūratė Brogaitė.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.