Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Moteris smėlynuose

Vienos dalies spektaklis

Režisierė – Laima Adomaitienė

Pjesės autorius – Kobo Abė

Iš rusų kalbos vertė Dalia Lenkauskienė

Scenografas Adomas Jacovskis

Kompozitorius Faustas Latėnas

MOTERIS Ineta Stasiulytė/ Valda Bičkutė

JIS Leonardas Pobedonoscevas

Ilona Kvietkutė, Jokūbas Bareikis, Elžbieta Latėnaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Tomas Stirna

Premjeros data: 2005 m. lapkričio 18 d.

Aprašymas:

„Moteris smėlynuose“ – tai kafkiška istorija apie mokytoją, entomologą mėgėją, tampantį moderniu Sizifu.
Kino režisierius Teshigahara Hiroshi pagal šį romaną sukūrė filmą, kuris 1963 m. sulaukė didžiulės sėkmės.

„Moterį smėlynuose“ pasirinkau labai keistai. Kažkada visi esame skaitę šį romaną. O su manim jis keliaudavo į visas gastroles, nežinau kodėl. Net neskaitydavau, tiesiog jis gulėdavo mano krepšyje. Kai režisierius Rimas Tuminas pakvietė į Mažąjį teatrą ir leido statyti, ką tik noriu – sutrikau. Perskaičiau nemažai literatūros, bet vis jaučiau, kad ne tai. Ir visą laiką traukė mistiškoji „Moteris smėlynuose“ . Bet kartu suvokiau, kad scenai šis kūrinys „nepatogus“.

Japonų poetas Kunikida Doppo 1893 m. savo dienoraštyje rašė: „Kuriančiojo paskirtis – įsiklausyti į tylią ir liūdną žmonijos muziką ir perteikti ją žmonėms. Tik kaip tai padaryti?“. Iš tiesų – kaip?

Laima Adomaitienė

Jei negrėstų bausmė, pabėgimas neteiktų džiaugsmo…

Smėlis neturi poilsio. Nejučiom, bet atkakliai jis grobia ir ardo žemę… Tas amžinai judančio smėlio reginys jį neapsakomai jaudino ir savotiškai kurstė. Smėlis, kaip paprastai manoma, nevaisingas, bet nevaisingas ne todėl, kad sausas: kaltas čia nepaliaujamas jo judėjimas, kurio negali pakelti joks gyvis. Kaip tai panašu į niūrų žmonių gyvenimą: šie taip pat diena iš dienos kabinasi vienas už kito…

Kobo Abė „Moteris smėlynuose“

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .