Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Palaukit, kieno čia gyvenimas?

Dviejų dalių spektaklis

Režisierius – Jonas Vaitkus

Pjesės autorius – Brian Clark

Iš anglų kalbos vertė Jūratė Juškienė

Scenografas Gintaras Makarevičius

Kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė

KLER HARISON, ligonė, skulptorė Nijolė Narmontaitė

SESUO ENDERSON, vyresnioji medicinos sesuo Rasa Jakučionytė/ Neringa Būtytė/ Adrija Čepaitė

SESELĖ KEI SEDLER, medicinos studentė Valda Bičkutė / Miglė Polikevičiūtė/ Toma Vaškevičiūtė/ Justė Zinkevičiūtė

DŽONAS, sanitaras Jokūbas Bareikis/ Audrius Bružas

Dr. DEIVIDAS SKOTAS, gydytojas stažuotojas Almantas Šinkūnas / Mindaugas Capas

Dr. MAIKLAS EMERSONAS, gydytojas konsultantas Gediminas Girdvainis/ Arvydas Dapšys

MARGARITA BOIL, socialinė darbuotoja Larisa Kalpokaitė/ Rasa Jakučionytė

HELEN HILL, advokatė Neringa Būtytė/ Agnė Kiškytė/ Ineta Stasiulytė

DEIM DŽEIN MILHAUS, teisėja Ilona Kvietukutė/ Inga Burneikaitė / Adrija Čepaitė

Trukmė: 2 val. 40 min.

Premjeros data: 2006 m. rugsėjo 12 d.

Aprašymas:

Briano Clarko pjesė „Palaukit, kieno čia gyvenimas?“ pasakoja apie Kler: stiprią, aštraus proto, aistringą moterį bei darbui atsidavusią skulptorę. Po automobilio avarijos ji lieka visiškai prikaustyta prie lovos. Kler nenori vien kompromisų, globos ir užuojautos kupino gyvenimo, todėl, nutraukusi ryšius su mylimuoju, siekia, kad ją išleistų iš ligoninės. Kad leistų numirti. Gydytojas Emersonas įsitikinęs, kad žmogaus gyvenimas vertingas, koks jis bebūtų, tačiau gydytojas Skotas ima tuo abejoti… Pagaliau moters likimas atsiduria teisme.

Nors situacija gali pasirodyti itin niūri, pagrindinio vaidmens atlikėja Nijolė Narmontaitė, teigia, jog visas spektaklis yra kaip gyvenimas, kuriame kartais verkti, kartais juoktis norisi. Juoktis, nepaisant to, kokia baisi pasirodytų pati situacija. Ir to niekada negalima pamiršti. Aktorė priduria: „Visuomet džiugu, kad į spektaklį ateina daug jaunų žmonių, ir pažiūrėję  pasako, jog spektaklis vis dėlto teigia gyvenimą, jog išėjus gali suvokti (tai man labai brangu!), kad gyvenime turi džiaugtis kiekviena akimirka, išnaudoti kiekvieną Tau duotą šansą, momentą. Juk taip gali kiekvienam atsitikti, dėl to reikia gyventi ir džiaugtis Dabar.“

Po spektaklio premjeros, pjesės autorius B. Clarkas prisipažino, jog tai buvo geriausias jo matytas šio kūrinio sceninis atlikimas nuo pat jo sukūrimo 1970-aisiais. Susitikime po premjeros rašytojas išsidavė, jog patyrė keistą jausmą pravirkęs spektaklio metu. Eutanazijos tema, ryški pjesėje, iki šiol kelia karštas diskusijas įvairiose šalyse, ypač katalikiškose. Vis dėlto britų dramaturgas nedvejoja: žmogaus laisvė – svarbiausia. „Nesvarbu, pritariate ar ne ligonio pasirinkimui, turite gerbti jo valią“.

Tik pastebėta pjesė sulaukė daugybės ekranizacijų televizijoje, kine ir pastatymų teatre. Ne vienam atvejui dramaturgas specialiai pritaikė pjesę, išryškindamas kai kurias siužeto linijas arba sudėdamas tam tikrus akcentus. Tiesa, iš pradžių pagrindinis pjesės veikėjas buvo vyras, „moteriška“ versija atsirado vėliau, šį nevienareikšmį personažą pageidaujant vaidinti ir moterims aktorėms.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .