Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Revizorius

Trijų dalių komedija

Režisierius – Rimas Tuminas

Pjesės autorius – Nikolaj Gogol

Scenografas Adomas Jacovskis

Kompozitorius Faustas Latėnas

Kostiumų dailininkė Vilma Galeckaitė-Dabkienė

CHLESTAKOVAS Arūnas Sakalauskas / Daumantas Ciunis

GORODNIČIUS Mindaugas Capas

ANA ANDREJEVNA Eglė Gabrėnaitė

MARJA ANTONOVNA Ilona Kvietkutė / Agnė Šataitė

LUKA LUKIČIUS Tomas Stirna

LIAPKINAS-TIAPKINAS Vytautas Rumšas (jaun.)

ZEMLIANIKA Arvydas Dapšys

ŠPEKINAS Mantas Vaitiekūnas

BOBČINSKIS Edmundas Mikulskis

DOBČINSKIS Jonas Braškys

AVDOTJA Inga Burneikaitė

OSIPAS Almantas Šinkūnas

UCHOVIORTOVAS Tomas Kliukas

TARNAS Balys Latėnas

MIESTELIO MOTERYS: Larisa Kalpokaitė, Rasa Jakučionytė, Jūratė Brogaitė, Vilija Ramanauskaitė

Trukmė: 3 val. 05 min.

Premjeros data: 2001 m. sausio 14 d.

Aprašymas:

Rimo Tumino „Revizorius“ – neabejotinai viena geriausių kada nors Lietuvos teatre pastatytų komedijų. Nors Nikolajaus Gogolio pjesė „Revizorius“, vaizduojanti nuodėmėse ir ydose skęstančio provincijos miestuko sukrėtimą, tradiciškai laikoma pirmąja realistine rusų satyra, Tuminui nekilo ūpas pamokančiai grūmoti nuo scenos. Pasak režisieriaus, statant spektaklį jam visiškai nerūpėjęs nei socialinis, nei politinis, nei religinis kontekstas. „Aš įsitikinęs, kad dabar niekam tas demaskavimo patosas nereikalingas. Seniai niekam neberūpi špyga kišenėje – visą tiesą apie visus galima kloti kur tik nori“, – tikina Tuminas. – „Man norisi kalbėti apie žmogų. Pagrindine spektaklio tema padaryti žmogaus apsivalymą. Nuo ko? Tikriausiai nuo kančių, kompleksų, nuodėmių, persekiojančių jį visą gyvenimą.“

Pagrindinis spektaklio herojus, jaunas plevėsa Chlestakovas, grįždamas iš Peterburgo į tėvų dvarelį, užtrunka miestelio viešbutyje, nes neturi pinigų atsiskaityti su savininku. Per klaidą ar greičiau dėl neįtikėtinos valdininkų vaizduotės jis palaikomas revizoriumi, kuris turi pasirodyti mieste incognito. Būdamas naivus ir lengvabūdis, Chlestakovas nuoširdžiai patiki, kad yra visų mylimas, apsigyvena miesto galvos namuose, tikėdamas, kad skolinasi pinigų, susirenka iš valdininkų kyšius, pasijutęs salonų liūtu, apsuka galvą namų šeimininkei ir jos dukteriai, pasiperša, susižada ir, paklusdamas įžvalgiam tarnui, laiku spėja iškeliauti. Tuomet pasirodo tikrasis revizorius, ir komedija virsta tragedija.

Papildoma informacija:

Spektaklio metu scenoje naudojami tabako gaminiai

Dėmesio!!! Renginyje dalyvauti gali tik turintys Galimybių pasą. Spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .