Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Švelnumas

Dviejų dalių spektaklis

Režisierė – Ramunė Kudzmanaitė

Pjesės autorė – Abi Morgan

Iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus

Scenografas Marijus Jacovskis

Kostiumų dailininkė Vilma Masteikienė

Muziką kūrė ir parinko Faustas Latėnas

TAŠA, 28-30 metų Valda Bičkutė / Vaida Būtytė

ŽVIEGIS, 28-33 metų Balys Latėnas

HEN, 30-33 metų Gintarė Latvėnaitė / Ilona Kvietkutė

GLORIJA, 456-48 metų Inga Burneikaitė

MARVINAS, 48-52 metų Gediminas Girdvainis

NATANAS, 35-38 metų Arvydas Dapšys / Ramūnas Cicėnas

ELAS, 35-38 metų Audrius Bružas

Trukmė: 2 val. 30 min.

Premjeros data: 2003 m. balandžio 11 d.

Aprašymas:

Abi Morgan labai greitai tapo viena populiariausių savo kartos britų dramaturgų. Jos pjesėms, laimėjusioms prestižinių teatro apdovanojimų, būdingas itin savitas subtilus pasakojimo būdas, kuriam didelę įtaką padarė kino kalba, o pagrindinė jų tema – trapūs žmonių santykiai šiuolaikiniame neapibrėžtų vertybių pasaulyje.

Ramunė Kudzmanaitė: Dažnai atrodo, kad tai, kas vyksta dabar, ką turi dabar, nėra tikrasis gyvenimas. O kai gausi darbą, išvažiuosi kur nors arba pamilsi… tada viskas prasidės. Gražus pjesės skatinimas branginti kiekvieną akimirką, kiekvieną žmogų. Svarbūs dalykai vyksta ir nuobodžiuose gyvenimuose, ir rutinoje galima rasti grožio. Graži ir atsakomybės už kitą, už kiekvieną žodį ir veiksmą tema. Yra “Švelnume” ir kažkas “kunderiško” – kad ir “nepakeliamos būties lengvybės” jausmas.

Morgan savaip tyrinėja trijų moterų ir keturių vyrų santykius, kurie buvo, galėjo ar gali būti artimi, tačiau dėl kažkokio atsitiktinumo, visiško menkniekio tokie netapo.

7 meno dienos

Antrajame veiksme įeina Gedimino Girdvainio Marvinas. Štai meistro darbas. Visiškas išorinis ir vidinis persikūnijimas. Artistas vaidina šiuolaikinį mažajį žmogų. Pradedi suprasti, kas yra tikra žmogaus drama – ne tik Marvino, bet ir kitų, greta vaidinamų.

Lietuvos rytas

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .